archiv44_edited_edited_edited.png

SÚKROMNÝ ARCHÍV MOTOCYKLOVEJ VÝROBY POVAŽSKÝCH STROJÁRNÍ

Rozsiahlý súkromný archív motocyklovej výroby Považských strojární začal vznikať v roku 2000, po odchode konštruktéra Zdena Metzkera st. na dôchodok. Neustálou bádateľskou činnosťou a získavaním užitočných informácii, artefaktov a dokumentov vznikla základňa takmer všetkých aspektov motocyklovej výroby. Sprístupnením archívu a odbornými pripomienkami vznikli viaceré knižné publikácie iných autorov a stal sa spoľahlivým zdrojom informácií pre novinárov, autorov a akademických pracovníkov.

Od roku 2016 pravidelne vychádzajú technické odborné publikácie zaoberajúce sa históriou, technikou, renováciami jednotlivých považskobystrických motocyklov, ktoré sú zhmotnením dlhoročnej aktívnej činnosti Zdena Metzkera st. 

​Vážnosť a odbornosť archívu podtrhuje konzultačná činnosť pre motocyklový fond Vlastivedného múzea v Považskej Bystrici, historicko-technickú komisiu ZZHV SR - národného orgánu FIVA, a ďalšie organizácie.

archív metzker

EXPERT PRE POVAŽSKOBYSTRICKÉ MOTOCYKLE

Spoločnosť METZKER GROUP získala 1. júna 2021 štatút poradného orgánu – experta pre motocykle vyrábané v Považských strojárňach a ich pobočných závodov pre národný orgán FIVA [Združenie Zberateľov Historických Vozidiel Slovenskej republiky]. Pre majiteľov motocyklov značiek Manet, Tatran, JAWA 50 Pionier, JAWA 90, mopedov Babetta a Korado vystavujeme Prehlásenia o platnosti technických údajov motocyklov, resp. Výpis technických údajov, za účelom prihlásenia motocykla do evidencie a pre účely Historicko-technickej kontroly vozidiel.

KONZULTÁCIE

Renovujete motocykel vyrobený v Považských strojárňach a chýbajú Vám presné údaje, aby motocykel bol v čo najoriginálnejšom stave? Získali ste motocykel, ktorý je poskladaný z viacerých motocyklov a chcete identifikovať podľa výrobného štítku rok výroby a ktoré súčiastky sú originálne? Alebo sa rozhodujete kúpiť motocykel, kde inzerent deklaruje vzácne "exportné prevedenie" či "prototyp" a chcete si preveriť pravdivosť informácii, aby ste nenaleteli vypočítavému predajcovi. V tom prípade môžete využiť naše konzultačné služby k považskobystrickým motocyklom.

 

Vezmite prosím na vedomie, že kópie technickej dokumentácie verejnosti neposkytujeme. Zároveň firma nespolupracuje pri výrobe replík motocyklov.

Po spracovaní protokolu (dopytu) je zákazník informovaný o vypracovaní protokolu a konečnej cene, ktorá pozostáva z aktuálnej hodinovej sadzby konzultačných a archívnych služieb, násobenej časovým fondom potrebným na vypracovanie dopytu, ktorá je zákazníkovi oznámená e-mailom spolu s fakturačnými údajmi. Po úhrade faktúry je do 3 dní od pripísania prostriedkov na účet spoločnosti zaslaný zákazníkovi vypracovaný protokol. Každý protokol je možné vytvoriť zároveň aj v printovej podobe a zaslať na adresu zákazníka.

OBJEDNÁVKA ARCHÍVNYCH A KONZULTAČNÝCH SLUŽIEB