knihy jawa manet babetta korado tatran

MOTOCYKLOVÁ LITERATÚRA

Hľadáte všetky potrebné informácie k svojmu historickému motocyklu, ktorý renovujete, plánujete renovovať či Vás zaujíma jeho história a technika? V našich knihách nájdete všetko, a to doslova všetko, o Vašom motocykli z Považských strojární.

 

Literatúra našej produkcie je považovaná odbornou verejnosťou za jednu z najlepších, ktorá kedy vyšla k motocyklom. Spoločným menovateľom je široké spektrum informácii od histórie vývoja motocykla, prototypov a predsériových prevedení, sériovej výroby, typov a podtypov, vrátane špecifikácii pre rôzne krajiny, údržbe a renovácii, ale aj údajom cenným pre reštaurátorov v podobe farebných kombinácii, počtom vyrobených kusov a ďalšími faktografickými údajmi. Ako hovorí autor: "takéto knihy nemôže napísať ten, kto v podniku, resp. na ich vývoji a výrobe nepracoval." Preto vznikli veľmi podrobné publikácie, ktoré sú vďaka svojej koncepcii a prepracovanosti, považované za najlepšie knihy k považskobystrickým motocyklom.

V roku 2015 bolo rozhodnuté, že v rámci výskumných a propagačných aktivít z oblasti motocyklov vyrábaných v Považských strojárňach vznikne séria tématických technických monografií. Účelom bolo vyplniť medzeru na trhu odborných kníh určených pre majiteľov motocyklov, renovátorov či motocyklových nadšencov. A tak od roku 2016, zo začiatku prostredníctvom iného subjektu, ale pod hlavičkou našej značky, sme začali vydávať knižné publikácie v sérii Motocykle považských strojární

Niektoré u nás vypredané tituly môžete zakúpiť vo vybraých kníhkupectvách na Slovensku a v Českej republike. Ich dostupnosť si overte na internete. Navštívte napríklad:

Knihy Jinak

Veteráni Morava

Martinus

Vlastivedné múzeum v Považskej Bystrici